2.203,48€
KRATKI KOZA/PICARD Η KOZA/PICARD είναι μία σόμπα με στρογγυλεμένη πρόσοψη, η οποία ενισχύει με μοναδικό τρόπο την υπέροχη θέα της φωτιάς. Συνίσταται σε μία εξαιρετική λύση για άτομα που αναζητούν μία σύγχρονη και οικολογική σόμπα. Αποτελεί ενεργειακή αερόθερμη σόμπα ξύλου και είναι κατασκευασμένη από χάλυβα. Διαθέτει ισχύ 9 kW, θερμική απόδοση 80%, ανοιγόμενη πόρτα, υποδοχή για είσοδο εξωτερικού αέρα και δοχείο συλλογής στάχτης. Πρόκειται για σόμπα ενεργειακής κλάσης Α+, διαθέτει στον θαλάμο καύσης της εσωτερική επένδυση με λευκά κεραμικά Termotec (υλικό συσσώρευσης θερμότητας) και αποτελέι κατάλληλη λύση για εσωτερικούς χώρους 80 – 110 m², πληρώντας τις απαιτήσεις των προτύπων οικολογικού σχεδιασμού (Ecodesign) και τους περιορισμούς του προτύπου BlmSchV 2, το οποίο καθορίζει τη μέγιστη εκπομπή μονοξειδίου του άνθρακα (CO).
| Βάρος | 122 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 53 × 52 × 127 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 9 kW |
| Θερμική απόδοση | 80% |
| Ενεργειακή κλάση | A+ |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | |
| Επένδυση θαλάμου καύσης | Λευκά κεραμικά Termotec |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø150 mm |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 231 °C |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.10% |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας |
| Πόρτα | Ανοιγόμενη |
| Πρόσοψη | Κυρτό |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακή σόμπα |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Τύπος σόμπας | Standard |