3.630,72€ Original ΤΙΜΗ was: 3.630,72€.3.350,00€Η τρέχουσα τιμή είναι: 3.350,00€.
KRATKI ANTARES Η ANTARES είναι μια σύγχρονη και οικολογική σόμπα με ενδιαφέρον γεωμετρικό σχήμα. Ο απλός ημικυκλικός της σχηματισμός και το μεγάλο της τζάμι εγγυώνται μια υπέροχη θέα της φωτιάς, που μπορεί να τραβήξει την προσοχή κάθε χρήστη. Αποτελεί ενεργειακή αερόθερμη σόμπα ξύλου και είναι κατασκευασμένη από χάλυβα. Διαθέτει ισχύ 10 kW, θερμική απόδοση 81%, ανοιγόμενη πόρτα, υποδοχή για είσοδο εξωτερικού αέρα και δοχείο συλλογής στάχτης. Πρόκειται για σόμπα ενεργειακής κλάσης Α+, διαθέτει στον θαλάμο καύσης εσωτερική επένδυση με λευκά κεραμικά Termotec (υλικό συσσώρευσης θερμότητας) και αποτελέι κατάλληλη λύση για εσωτερικούς χώρους 80 – 120 m², πληρώντας τις απαιτήσεις των προτύπων οικολογικού σχεδιασμού (Ecodesign) και τους περιορισμούς του προτύπου BlmSchV 2, το οποίο καθορίζει τη μέγιστη εκπομπή μονοξειδίου του άνθρακα (CO).
| Βάρος | 186 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 151 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 10 kW |
| Θερμική απόδοση | 81% |
| Ενεργειακή κλάση | A+ |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | |
| Επένδυση θαλάμου καύσης | Πυρίμαχα λευκά κεραμικά Termotec |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø 150 mm |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 215 °C |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.10% |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας |
| Πόρτα | Ανοιγόμενη |
| Πρόσοψη | Κυρτό |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακή σόμπα |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Τύπος σόμπας | Standard |