2.976,00€ Original ΤΙΜΗ was: 2.976,00€.2.750,00€Η τρέχουσα τιμή είναι: 2.750,00€.
KRATKI JUNO/12/B H JUNO/12/B αποτελεί ενεργειακή αερόθερμη σόμπα ξύλου ίσιας όψης, και είναι κατασκευασμένη από χάλυβα. Διαθέτει λευκό πάνελ, ισχύ 12 kW, θερμική απόδοση 75% και ανοιγόμενη πόρτα με φιμέ τζάμι. Περιλαμβάνει μεταλλική βάση, παροχή εισόδου για εξωτερικό αέρα και δοχείο συλλογής στάχτης. Πρόκειται για σόμπα ενεργειακής κλάσης Α, που διαθέτει εσωτερική επένδυση με κεραμικά Acumotte (υλικό συσσώρευσης θερμότητας) στον θαλάμο καύσης και που αποτελέι κατάλληλη λύση για εσωτερικούς χώρους 100 – 150 m², πληρώντας τους περιορισμούς του προτύπου BlmSchV 2, το οποίο καθορίζει τη μέγιστη εκπομπή μονοξειδίου του άνθρακα (CO).
| Βάρος | 200 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 46 × 90 × 91 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 12 kW |
| Θερμική απόδοση | 75% |
| Ενεργειακή κλάση | Α |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | |
| Επένδυση θαλάμου καύσης | Πυρίμαχα κεραμικά Acumotte |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø 160 mm |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 320 °C |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.10% |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας |
| Πόρτα | Ανοιγόμενη |
| Πρόσοψη | Ίσιο |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακή σόμπα |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Τύπος σόμπας | Με μεταλλική βάση |