2.650,00€
Η Kratki Zosia PW Deco αποτελεί ενεργειακό τζάκι θέρμανσης νερού με κλειστό δοχείο διαστολής που λειτουργεί ως λέβητας ξύλου. Είναι κατασκευασμένη από χάλυβα με βάση μαντέμι και διαθέτει ρυθμιζόμενη ωφέλιμη ισχύ 5.5-16.5 kW με θερμική απόδοση 86%, ίσια όψη και ανοιγόμενη πόρτα με φιμέ τζάμι. Πρόκειται για εστία ενεργειακής κλάσης Α+ και αποτελεί κατάλληλη λύση για εσωτερικούς χώρους έως 140-165 m². Πληροί τις προϋποθέσεις των προτύπων EcoDesign 2022 και τους περιορισμούς του προτύπου BlmSchV 2, το οποίο καθορίζει τη μέγιστη εκπομπή CO.
| Βάρος | 201,12 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 69 × 57,2 × 90,5 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 14 kW |
| Μέση ισχύς νερού | 8 kW |
| Θερμική απόδοση | 86% |
| Ενεργειακή κλάση | A+, ≥ 81% |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | έως 140 – 165 m² |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø200 mm |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 210 °C |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.10% |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας & χυτοσίδηρος |
| Πόρτα | Ανοιγόμενη |
| Πρόσοψη | Ίσιο, Τζάμι με μαύρο φινίρισμα |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακό τζάκι καλοριφέρ |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 70 cm |