2.820,00€
Το Kratki Zuzia PW 15 W Deco αποτελεί ενεργειακό τζάκι νερού με κλειστό δοχείο διαστολής, προσαρμοσμένο για εντατική καύση. Η τεχνοτροπία και τα υλικά που εφαρμόζονται σε αυτό εξασφαλίζουν ότι το τζάκι λειτουργεί αποτελεσματικά και οικονομικά. Είναι κατασκευασμένο από χάλυβα με βάση μαντέμι, διαθέτει ρυθμιζόμενη ωφέλιμη ισχύ 5-15 kW με θερμική απόδοση 81%, ίσια όψη και ανοιγόμενη πόρτα με φιμέ τζάμι. Αποτελεί υδραυλικό τζάκι ενεργειακής κλάσης Α, είναι κατάλληλο για χώρους έως 120-150 m² και διαθέτει στον θάλαμο καύσης εσωτερική επένδυση με λευκά κεραμικά Termotec (υλικό συσσώρευσης θερμότητας). Πληροί τις προϋποθέσεις των προτύπων Ecodesign 2022 και τους περιορισμούς του προτύπου BlmSchV 2, το οποίο καθορίζει τη μέγιστη εκπομπή CO.
| Βάρος | 182 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 65,2 × 48,9 × 86,9 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 12 kW |
| Μέση ισχύς νερού | 8 kW |
| Θερμική απόδοση | 81% |
| Ενεργειακή κλάση | Α, ≥ 81% |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | έως 120 – 150 m² |
| Επένδυση θαλάμου καύσης | Λευκά κεραμικά Termotec |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø200 mm |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 255 °C |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.09% |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας, χυτοσίδηρος & λευκά κεραμικά |
| Πόρτα | Ανοιγόμενη |
| Πρόσοψη | Ίσιο, Τζάμι με μαύρο φινίρισμα |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακό τζάκι καλοριφέρ |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Χωρητικότητα νερού | 38 L |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 70 cm |