2.450,00€
Το Kratki Maja PW 12 W Deco αποτελεί ενεργειακό τζάκι νερού κλειστού δοχείου διαστολής, προσαρμοσμένο για εντατική καύση. Η τεχνοτροπία και τα υλικά που εφαρμόζονται σε αυτό εξασφαλίζουν ότι το τζάκι λειτουργεί τόσο αποτελεσματικά, όσο και οικονομικά. Είναι κατασκευασμένο από χάλυβα με βάση από χυτοσίδηρο, διαθέτει ρυθμιζόμενη ωφέλιμη ισχύ 3.5-10 kW, θερμική απόδοση 80%, ίσια όψη και ανοιγόμενη πόρτα με διακοσμημένο τζάμι. Πρόκειται για υδραυλικό τζάκι ενεργειακής κλάσης Α και αποτελεί κατάλληλη λύση για εσωτερικούς χώρους έως 80-100 m², πληρώντας τις απαιτήσεις των προτύπων οικολογικού σχεδιασμού Ecodesign 2022 και τους περιορισμούς του προτύπου BlmSchV 2, το οποίο καθορίζει τη μέγιστη εκπομπή μονοξειδίου του άνθρακα (CO).
| Βάρος | 110 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 63,5 × 38,4 × 67,7 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 8 kW |
| Μέση ισχύς νερού | 6 kW |
| Θερμική απόδοση | 80% |
| Ενεργειακή κλάση | Α |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | έως 80 – 100 m² |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø180 mm |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 240 °C |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.10% |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας & χυτοσίδηρος |
| Πόρτα | Ανοιγόμενη |
| Πρόσοψη | Ίσιο, Τζάμι με μαύρο φινίρισμα |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακό τζάκι καλοριφέρ |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Χωρητικότητα νερού | 18 L |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 60 cm |