3.840,00€
Το ενεργειακό τζάκι λέβητας Lucy PW 16 W Black προσφέρει σύγχρονη, οικονομική και εξαιρετικά αποδοτική θέρμανση, η οποία πληροί τα πρότυπα οικολογικού σχεδιασμού Ecodesign, εξασφαλίζοντας ελάχιστες εκπομπές ρύπων προς το περιβάλλον και υψηλότατη ενεργειακή απόδοση.
| Βάρος | 257 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 85,6 × 138,4 × 40,7 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 16 kW |
| Μέση ισχύς νερού | 10 kW |
| Θερμική απόδοση | 84% |
| Ενεργειακή κλάση | A+, ≥ 81% |
| Επένδυση θαλάμου καύσης | Μαύρα κεραμικά Termotec |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø200 mm |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 200 °C |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.09% |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας & μαύρα κεραμικά |
| Πόρτα | Ανοιγόμενη |
| Πρόσοψη | Ίσιο, Τζάμι με μαύρο φινίρισμα |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακό τζάκι καλοριφέρ |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Χωρητικότητα νερού | 39 L |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | έως 160 – 190 m² |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 80 cm |