3.520,00€
Η Kratki Franek PW 12 W αποτελεί υβριδική ενεργειακή εστία που λειτουργεί τόσο ως λέβητας, όσο και ως αερόθερμο τζάκι. Είναι κατασκευασμένη από χάλυβα και μαντέμι, διαθέτει ρυθμιζόμενη ωφέλιμη ισχύ 5-15 kW, θερμική απόδοση 81%, ίσια όψη και ανοιγόμενη πόρτα με φιμέ τζάμι. Πρόκειται για υδραυλικό και αερόθερμο τζάκι ενεργειακής κλάσης Α+, πληρώντας τις προϋποθέσεις των προτύπων EcoDesign 2022 και τους περιορισμούς του προτύπου BlmSchV 2, το οποίο καθορίζει τη μέγιστη εκπομπή CO.
| Βάρος | 348 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 70 × 51,1 × 114,7 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 12 kW |
| Μέση ισχύς νερού | 6.5 kW |
| Θερμική απόδοση | 81% |
| Ενεργειακή κλάση | A+, ≥ 81% |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø200 mm |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 230 °C |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.10% |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας & χυτοσίδηρος |
| Πόρτα | Ανοιγόμενη |
| Πρόσοψη | Ίσιο, Τζάμι με μαύρο φινίρισμα |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακό τζάκι καλοριφέρ |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Χωρητικότητα νερού | 32 L |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | έως 120 – 150 m² |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 70 cm |