4.540,00€
Το Kratki Amelia PW 30 G W αποτελεί ενεργειακό τζάκι νερού κλειστού δοχείου διαστολής, προσαρμοσμένο για εντατική καύση. Η τεχνοτροπία και τα υλικά που εφαρμόζονται σε αυτό εξασφαλίζουν ότι το τζάκι λειτουργεί και αποτελεσματικά και οικονομικά. Είναι κατασκευασμένο από χάλυβα με βάση από χυτοσίδηρο, διαθέτει ρυθμιζόμενη ωφέλιμη ισχύ 7-18 kW, θερμική απόδοση 85%, ίσια πρόσοψη, συρόμενη πόρτα με διακοσμημένο πυρίμαχο κεραμικό τζάμι, δοχείο συλλογής στάχτης και ψήκτρα. Πρόκειται για υδραυλικό τζάκι ενεργειακής κλάσης Α και αποτελεί κατάλληλη λύση για εσωτερικούς χώρους έως 150-180 m². Πληροί τις απαιτήσεις των προτύπων οικολογικού σχεδιασμού Ecodesign 2022 και τους περιορισμούς του προτύπου BlmSchV 2, το οποίο καθορίζει τη μέγιστη εκπομπή μονοξειδίου του άνθρακα (CO).
| Βάρος | 285 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 90,4 × 54,9 × 123,5 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 15 kW |
| Μέση ισχύς νερού | 24 kW |
| Θερμική απόδοση | 85% |
| Ενεργειακή κλάση | Α, ≥ 81% |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | έως 150 – 180 m² |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø220 mm |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 200 °C |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.09% |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας & χυτοσίδηρος |
| Πόρτα | Συρόμενη & ανοιγόμενη |
| Πρόσοψη | Ίσιο, Τζάμι με μαύρο φινίρισμα |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακό τζάκι καλοριφέρ |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Χωρητικότητα νερού | 60 L |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 80 cm |