Το μεσαίου μεγέθους μοντέλο της σειράς Vivente Plus, Dimplex Vivente Plus 100, συνδυάζει προηγμένη τεχνολογία Optiflame και έξυπνες λειτουργίες θέρμανσης σε έναν συμπαγή, ευέλικτο σχεδιασμό. Προσφέρει ρεαλιστικό εφέ φλόγας με λεπτομερές, κεραμικό σετ ξύλων και αντανακλαστικό τζάμι για ευκρινή και έντονη θέαση. Το Vivente Plus 100 αποτελεί ένα αριστούργημα στον σύγχρονο σχεδιασμό του ένθετου ηλεκτρικού τζακιού, προσφέροντας έναν τέλειο συνδυασμό τεχνολογίας αιχμής, ευέλικτων επιλογών σχεδιασμού και φιλικών προς το περιβάλλον χαρακτηριστικών.
Στην καρδιά του Dimplex Vivente Plus 100 βρίσκεται η τελευταία τεχνολογία Optiflame της Dimplex, η οποία δημιουργεί ένα απίστευτα ρεαλιστικό εφέ φλόγας. Το λεπτομερές, κεραμικό σετ ξύλων και η ενισχυμένη διακόσμηση του στρώματος της φλόγας συμβάλλουν στη δημιουργία μίας αυθεντικής εμπειρίας τζακιού, κάνοντας τις φλόγες να φαίνονται τόσο φυσικές, όσο και αυτές μιας παραδοσιακής φωτιάς με ξύλα. Η απεικόνιση της φλόγας ενισχύεται περαιτέρω από το καινοτόμο αντανακλαστικό κρύσταλλο, το οποίο εξαλείφει τις αντανακλάσεις και τη λάμψη, εξασφαλίζοντας μία ξεκάθαρη και ζωηρή αναπαράσταση από οποιαδήποτε γωνία.
Το Dimplex Vivente Plus 100 είναι εξοπλισμένο με έξυπνες λειτουργίες θέρμανσης που έχουν σχεδιαστεί για να παρέχουν άνεση και ενεργειακή απόδοση. Η τεχνολογία Comfort$aver διατηρεί την επιθυμητή θερμοκρασία δωματίου, ενώ εξοικονομεί έως 11% του ενεργειακού κόστους σε σύγκριση με παρόμοια μοντέλα. Επιπλέον, η τεχνολογία SmartSense ανιχνεύει την κίνηση στο δωμάτιο και απενεργοποιεί αυτόματα τη φλόγα, όταν δεν ανιχνεύεται δραστηριότητα για 15 λεπτά, ενισχύοντας περαιτέρω την εξοικονόμηση ενέργειας και καθιστώντας το Vivente Plus 100 μια αξιόπιστη επιλογή για τους οικολογικά ευαισθητοποιημένους ιδιοκτήτες σπιτιού.
Ένα από τα ξεχωριστά χαρακτηριστικά του Dimplex Vivente Plus 100 είναι η ευελιξία στην εγκατάστασή του (οδηγίες). Μπορεί να διαμορφωθεί σε τρεις διαφορετικές διατάξεις: με flat πρόσοψη, δύο όψεων ή τριών όψεων, επιτρέποντάς σας να προσαρμόσετε την εμφάνιση και την αίσθηση, ώστε να ταιριάζει στις προτιμήσεις του εσωτερικού σας design. Είτε θέλετε έναν εντυπωσιακό πόλο έλξης είτε μία ανεμπόδιστη ενσωμάτωση σε έναν multimedia τοίχο, το Vivente Plus 100 μπορεί να προσαρμοστεί ανάλογα με τις ανάγκες σας. Το κομψό μαύρο οπίσθιο πάνελ ενισχύει την ένταση της φλόγας, προσθέτοντας μία πινελιά σύγχρονης φινέτσας σε κάθε χώρο.
Ο έλεγχος και η εξατομίκευση είναι στα χέρια σας με το Dimplex Vivente Plus 100. Η διαχείριση του ηλεκτρικού τζακιού μπορεί να γίνει μέσω της εφαρμογής Flame Connect (διαθέσιμη για Android και iOS), δίνοντάς σας τη δυνατότητα να προσαρμόζετε τις ρυθμίσεις από την άνεση του καναπέ σας. Ο ρυθμιζόμενος θερμοστάτης και οι ρυθμίσεις της φλόγας σας επιτρέπουν να δημιουργήσετε την ιδανική ατμόσφαιρα για κάθε περίσταση, ενώ το τηλεχειριστήριο, που περιλαμβάνεται, παρέχει βολική λειτουργία. Αυτή η έξυπνη λειτουργικότητα διασφαλίζει ότι μπορείτε να ελέγχετε χωρίς κόπο το τζάκι σας ανάλογα με τη διάθεση και τις ανάγκες σας για άνεση.
Το Dimplex Vivente Plus 100 έχει σχεδιαστεί με γνώμονα τη φιλικότητα προς το περιβάλλον. Τα χαρακτηριστικά εξοικονόμησης ενέργειας, όπως το Comfort$aver και το SmartSense, συμβάλλουν στη μείωση του αποτυπώματος άνθρακα, παρέχοντας ταυτόχρονα αποδοτική θέρμανση. Το τζάκι μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε περιοχές ελεγχόμενου καπνού, εξασφαλίζοντας τη συμμόρφωση με τους περιβαλλοντικούς κανονισμούς και καθιστώντας το κατάλληλη επιλογή για σπίτια του αστικού ιστού. Επιπλέον, το Vivente Plus 100 ακολουθεί τα ευρωπαϊκά πρότυπα υγείας, ασφάλειας και προστασίας του περιβάλλοντος, διαθέτοντας πιστοποίηση CE.
Το ηλεκτρικό τζάκι Dimplex Vivente Plus 100 αποτελεί μια εκλεπτυσμένη και ευέλικτη προσθήκη σε κάθε σύγχρονο σπίτι. Η προηγμένη τεχνολογία του, τα έξυπνα χαρακτηριστικά θέρμανσης και ο προσαρμόσιμος σχεδιασμός του το καθιστούν ιδανική επιλογή για όσους αναζητούν τόσο το ύφος, όσο και τη λειτουργικότητα. Απολαύστε την ομορφιά και τη ζεστασιά μιας ρεαλιστικότατης φλόγας με την ευκολία και την αποτελεσματικότητα του Vivente Plus 100 και μετατρέψτε το χώρο σας σε ένα ζεστό, φιλόξενο καταφύγιο.
| Βάρος | 58 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 104,4 × 66,5 × 32,1 cm |
| Διαστάσεις τζαμιού (Π×Υ×Β) | 100 × 34 × 13.8 cm |
| Τύπος προϊόντος | Ηλεκτρικό τζάκι |
| Τοποθέτηση | Ένθετο |
| Κατασκευαστής | Dimplex |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Γυαλί ασφαλείας, Μέταλλο |
| Πρόσοψη | Ίσιο, Αριστερή Γωνία, Δεξιά Γωνία, Τριών όψεων |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 100 cm |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 1.5 kW |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | έως 20 m² |
| Βαθμίδες θέρμανσης | 1 |
| Κατανάλωση | 28 W |
| Πιστοποιήσεις | CE (ΕU 305/2011) |
| Συνοδευτικά | Flame Connect app, Διακοσμητικά στοιχεία, Κεραμικά ξύλα, Οδηγίες χρήσης, Τηλεχειριστήριο |