1.623,16€ Original ΤΙΜΗ was: 1.623,16€.1.500,00€Η τρέχουσα τιμή είναι: 1.500,00€.
KRATKI KOZA/K8 Η KOZA/K8 αποτελεί σόμπα με ξεχωριστό σχήμα και μοντέρνα διακόσμηση. Το οβάλ της σχήμα και η κατασκευή της από χυτοσίδηρο σε συνδυασμό με το ριγέ μοτίβο συγχωνεύονται σε ένα κράμα νεωτερισμού και παραδοσιακής χρήσης του χυτοσίδηρου, ως ενός από τα καλύτερα υλικά θερμικής συσσώρευσης. Είναι ενεργειακή αερόθερμη σόμπα ξύλου με στρογγυλεμένη πρόσοψη και είναι κατασκευασμένη από χυτοσίδηρο. Διαθέτει ισχύ 9 kW, θερμική απόδοση 75%, ανοιγόμενη πόρτα και δοχείο συλλογής στάχτης. Πρόκειται για σόμπα ενεργειακής κλάσης Α και αποτελέι κατάλληλη λύση για εσωτερικούς χώρους 80 – 100 m².
| Βάρος | 126 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 39 × 67 × 63 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 9 kW |
| Θερμική απόδοση | 75% |
| Ενεργειακή κλάση | Α |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø 130 mm |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 385 °C |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.19% |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Μαντέμι |
| Πόρτα | Ανοιγόμενη |
| Πρόσοψη | Κυρτό |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακή σόμπα |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Τύπος σόμπας | Standard |