Το HP 700 προσφέρει μοντέρνα, αποδοτική και οικονομική θέρμανση 5-10 kW που πληροί τα πρότυπα οικολογικού σχεδιασμού Ecodesign, εξασφαλίζοντας ελάχιστες εκπομπές ρύπων προς το περιβάλλον και υψηλή θερμική απόδοση 78%.
Κωδικός: FOYHP700L000000000
GTIN:
3831096319687
| Βάρος | 185 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 70 × 78,7 × 48,3 cm |
| Διαστάσεις πρόσοψης (Π×Υ×Β) | 70.0 × 53.0 cm |
| Διαστάσεις τζαμιού (Π×Υ×Β) | 66.4 × 47.6 cm |
| Κατασκευαστής | Chazelles |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακό τζάκι ξύλου |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χυτοσίδηρος & διπλή πλάτη |
| Πρόσοψη | Ίσιο, Τζάμι με μαύρο φινίρισμα |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 70 cm |
| Υλικό κατασκευής πρόσοψης | Μαντέμι & βαμμένο πυρίμαχο κεραμικό γυαλί |
| Πόρτα | Ανοιγόμενη |
| Επένδυση θαλάμου καύσης | Βερμικουλίτης |
| Ενεργειακή κλάση | Α |
| Δείκτης Ενεργειακής Απόδοσης | 103 |
| Πιστοποιήσεις | Ecodesign 2022 (ΕU 2015/1185), Energy Efficiency Index (EU 2015/1186), Flamme Verte Γαλλίας, CE (ΕU 305/2011) |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 10 kW |
| Ρυθμιζόμενη ωφέλιμη ισχύς | 5 – 10 kW |
| Θερμική απόδοση | 78% |
| Κατανάλωση | ≈ 2.1 kg/h με στεγνά ξύλα |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | έως 100 m² |
| Παροχή αέρα καύσεων | Αεροκουρτίνα, Βάση τζακιού, Πλάτη θαλάμου καύσης |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø200 mm |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 269 °C |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.09% |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Μέγιστο μήκος κορμών | 50 cm |
| Συνοδευτικά | Δοχείο στάχτης, Ενσωματωμένο κλαπέ εισαγωγής εξωτερικού αέρα, Ενσωματωμένο κλαπέ καπνοδόχου, Επένδυση θαλάμου καύσης, Κόφτης καυσαερίων, Προφυλακτήρας ξύλων, Σχάρα |
| Εγγύηση | 10 έτη |
| Άνοιγμα πόρτας | Προς τα αριστερά |
| Χρώμα | Μαύρο |
Chazelles HP 700 – Πιστοποιήσεις Ecodesign 2022, Ενεργειακής Απόδοσης, CPR CE