4.030,00€
Το Kratki Amelia PW 30 W Deco αποτελεί ενεργειακό τζάκι νερού κλειστού δοχείου διαστολής, προσαρμοσμένο για εντατική καύση. Η τεχνοτροπία και τα υλικά που εφαρμόζονται σε αυτό εξασφαλίζουν ότι το τζάκι λειτουργεί και αποτελεσματικά και και οικονομικά. Είναι κατασκευασμένο από χάλυβα με βάση μαντέμι, διαθέτει ρυθμιζόμενη ωφέλιμη ισχύ 7-18 kW, θερμική απόδοση 85%, ίσια πρόσοψη, ανοιγόμενη πόρτα με διακοσμημένο πυρίμαχο κεραμικό τζάμι, δοχείο συλλογής στάχτης και ψήκτρα. Πρόκειται για υδραυλικό τζάκι ενεργειακής κλάσης Α, αποτελεί κατάλληλη λύση για εσωτερικούς χώρους έως 150-180 m² και περιλαμβάνει στο εσωτερικό του θαλάμου καύσης επένδυση με λευκά πυρίμαχα κεραμικά Termotec (υλικό συσσώρευσης θερμότητας). Πληροί τις απαιτήσεις των προτύπων οικολογικού σχεδιασμού Ecodesign 2022 και τους περιορισμούς του προτύπου BlmSchV 2, το οποίο καθορίζει τη μέγιστη εκπομπή μονοξειδίου του άνθρακα (CO).
| Βάρος | 232 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 75 × 48,9 × 95,9 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 15 kW |
| Μέση ισχύς νερού | 8 kW |
| Θερμική απόδοση | 85% |
| Ενεργειακή κλάση | Α, ≥ 81% |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | έως 150 – 180 m² |
| Επένδυση θαλάμου καύσης | Λευκά κεραμικά Termotec |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø220 mm |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 200 °C |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.09% |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας, χυτοσίδηρος & λευκά κεραμικά |
| Πόρτα | Ανοιγόμενη |
| Πρόσοψη | Ίσιο, Τζάμι με μαύρο φινίρισμα |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακό τζάκι καλοριφέρ |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Χωρητικότητα νερού | 60 L |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 80 cm |