850,00€
Κωδικός: 204554
GTIN:
5011139204554
Το ηλεκτρικό τζάκι ατμού Dimplex Silverton είναι ίσως η πιο εντυπωσιακή συσκευή προσομοίωσης ενός πραγματικού τζακιού με καύση ξύλων. Είναι ένα τζάκι που αποτελείται από μία μεταλλική σχάρα, ρεαλιστικά ξύλα με εσωτερικό φωτισμό LED, χόβολη με ρεαλιστική αναπαράσταση στάχτης και κάρβουνα που σιγοκαίνε. Χρησιμοποιεί την πατενταρισμένη τεχνολογία Dimplex Optimyst με καπνό από την εξάτμιση του νερού. Σε συνδυασμό με τον κρυφό φωτισμό LED και τα ξύλα, η εικονική τρισδιάστατη φλόγα είναι τόσο ρεαλιστική που προσομοιάζει με μία πραγματική καύση φωτιάς. Είναι ιδανικό για τοποθέτηση σε ένα υπάρχον τζάκι, που πλέον δε χρησιμοποιείται, χαρίζοντας ένα ζεστό ατμοσφαιρικό φωτισμό στο χώρο σας. Διαθέτει τηλεκοντρόλ απομακρυσμένης λειτουργίας.
Η “φωτιά” σε ένα τζάκι με τεχνολογία Optimyst αποτελείται από μοναδικά μοτίβα φλόγας και υδρατμούς που κινούνται ελεύθερα στον περιβάλλοντα αέρα. Η σαγηνευτική εικόνα αποτελεί αποτέλεσμα ενός συνδυασμού ανάμεσα στον φωτισμό και τον ασφαλή ατμό από νερό. Πρόκειται για εφέ που δημιουργεί μία λεπτή εξάτμιση του νερού μέσω τεχνολογίας υπερήχων Ultrasonic. Οι εσωτερικοί λαμπτήρες αλογόνου ή LED δίνουν χρώμα και ώθηση στην εξάτμιση, η οποία βγαίνει μέσα από τα ξύλα. Το αποτέλεσμα είναι μία τρισδιάστατη εικονική φλόγα, τόσο αυθεντική που μοιάζει με πραγματική φωτιά με καπνό. Δίχως αμφιβολία, το εφέ του Optimyst στο Dimplex Silverton ξεπερνά κάθε προσδοκία ρεαλισμού που θα μπορούσε να βρει κανείς σε ένα ηλεκτρικό τζάκι!
Αγαπάτε το τζάκι σας, αλλά δεν το χρησιμοποιείτε; Το Dimplex Silverton είναι ένα έξυπνο και συμπαγές ηλεκτρικό τζάκι ατμού, σχεδιασμένο για να αναζωογονήσει το τζάκι σας. Χάρη στα πυρακτωμένα κούτσουρα, τις φλόγες και τον καπνό, που προέρχονται από κρύο ατμό, και τις λυχνίες LED, η απόλαυση του τζακιού σας μπορεί να γίνει και πάλι μια άνετη και διαρκής εμπειρία.
| Βάρος | 12 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 68,2 × 33 × 36,1 cm |
| Διαστάσεις τζαμιού (Π×Υ×Β) | 22 × 20 cm |
| Τύπος προϊόντος | Τζάκι ατμού |
| Τοποθέτηση | Ένθετο |
| Κατασκευαστής | Dimplex |
| Κατανάλωση | 60 W |
| Πιστοποιήσεις | CE (ΕU 305/2011) |
| Συνοδευτικά | Διακοσμητικά στοιχεία, Οδηγίες χρήσης, Τηλεχειριστήριο |
| Πρόσοψη | Ίσιο |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 70 cm |