6.759,24€ Original ΤΙΜΗ was: 6.759,24€.6.240,00€Η τρέχουσα τιμή είναι: 6.240,00€.
Το NBC 1000 400 Black προσφέρει μοντέρνα, αποδοτική και οικονομική θέρμανση 7-21 kW που πληροί τα πρότυπα οικολογικού σχεδιασμού Ecodesign, εξασφαλίζοντας ελάχιστες εκπομπές ρύπων προς το περιβάλλον και υψηλή ενεργειακή απόδοση 78%.
Το Kratki NBC 1000 400 Black αποτελεί τρίπλευρο ενεργειακό τζάκι ξύλου από χάλυβα. Διαθέτει ωφέλιμη ισχύ 7-21 kW, θερμική απόδοση 78%, συρόμενη και ανοιγόμενη πόρτα, καθώς και θερμοανθεκτικό κεραμικό κρύσταλλο, διακοσμημένο με μεταξοτυπία.
Έχει ενεργειακή κλάση Α και εσωτερική επένδυση με μαύρα κεραμικά Termotec. Αποτελεί αποδοτικό τζάκι με χαμηλή κατανάλωση ξύλου και μικρή εκπομπή ρύπων. Με την κατάλληλη εγκατάσταση αποτελεί ιδανική λύση θέρμανσης για εσωτερικούς χώρους έως 210 m².
Πληροί τις απαιτήσεις του ευρωπαϊκού προτύπου οικολογικού σχεδιασμού Ecodesign 2022. Επιπλέον, υπακούει στους περιορισμούς του αυστηρού γερμανικού προτύπου BlmSchV 2, που καθορίζει τη μέγιστη επιτρεπτή εκπομπή μονοξειδίου του άνθρακα (CO) στο περιβάλλον.
| Βάρος | 337 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 107,6 × 62,3 × 147 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακό τζάκι ξύλου |
| Πρόσοψη | Τριών όψεων, Τζάμι με μαύρο φινίρισμα |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 100 cm |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας & μαύρα κεραμικά |
| Επένδυση θαλάμου καύσης | Μαύρα κεραμικά Termotec |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 15 kW |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | 70 – 210 m² |
| Θερμική απόδοση | 78% |
| Πόρτα | Συρόμενη & ανοιγόμενη |
| Πιστοποιήσεις | Ecodesign 2022 (ΕU 2015/1185), Energy Efficiency Index (EU 2015/1186), BlmSchV 2 Γερμανίας, CE (ΕU 305/2011) |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.09% |
| Ενεργειακή κλάση | Α |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø200 mm |