7.758,68€ Original ΤΙΜΗ was: 7.758,68€.7.160,00€Η τρέχουσα τιμή είναι: 7.160,00€.
Το NBU 500 700 προσφέρει μοντέρνα, αποδοτική και οικονομική θέρμανση 4.5-14 kW που πληροί τα πρότυπα οικολογικού σχεδιασμού Ecodesign, εξασφαλίζοντας ελάχιστες εκπομπές ρύπων προς το περιβάλλον και υψηλότατη θερμική απόδοση 83%.
| Βάρος | 299 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 105,0 × 147,1 × 57,8 cm |
| Διαστάσεις πρόσοψης (Π×Υ×Β) | 75.0 × 55.6 × 53.0 cm |
| Διαστάσεις τζαμιού (Π×Υ×Β) | 67.3 × 46.4 × 49.1 cm |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακό τζάκι ξύλου |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Πρόσοψη | Τριών όψεων, Διαμπερές, Room Divider, Τζάμι με μαύρο φινίρισμα |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 70 cm |
| Υλικό κατασκευής πρόσοψης | Χάλυβας & βαμμένο πυρίμαχο κεραμικό γυαλί |
| Πόρτα | Συρόμενη & ανοιγόμενη |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας & λευκά κεραμικά |
| Επένδυση θαλάμου καύσης | Λευκά κεραμικά Termotec |
| Ενεργειακή κλάση | A+, ≥ 81% |
| Δείκτης Ενεργειακής Απόδοσης | 111 |
| Πιστοποιήσεις | Ecodesign 2022 (ΕU 2015/1185), Energy Efficiency Index (EU 2015/1186), BlmSchV 2 Γερμανίας, CE (ΕU 305/2011), Κατάλληλο για συστήματα ανάκτησης θερμότητας |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 11 kW |
| Ρυθμιζόμενη ωφέλιμη ισχύς | 4.5 – 14 kW |
| Θερμική απόδοση | 83% |
| Κατανάλωση | ≈ 2.5 kg/h με στεγνά ξύλα |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | έως 110 – 140 m² |
| Παροχή αέρα καύσεων | Αεροκουρτίνα, Βάση τζακιού, Πλάτη θαλάμου καύσης |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø200 mm |
| Ελάχιστη επιφάνεια εισαγωγής αέρα | ≥700 cm² |
| Ελάχιστη επιφάνεια εκτόνωσης αέρα | ≥900 cm² |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 177 °C |
| Ροή καυσαερίων | 13.2 g/s |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.09% |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Μέγιστο μήκος κορμών | 50 cm |
| Συνοδευτικά | Δοχείο στάχτης, Ενσωματωμένο κλαπέ εισαγωγής εξωτερικού αέρα, Επένδυση θαλάμου καύσης, Καπνοδόχος 360°, Κόφτης καυσαερίων, Οδηγίες χρήσης, Πυράντοχο γάντι, Ρυθμιζόμενα πόδια, Σχάρα, Τουμποσωλήνες |
| Εγγύηση | 5 έτη |
| Άνοιγμα πόρτας | Προς τα αριστερά, Προς τα δεξιά, Προς τα πάνω |
| Χρώμα | Λευκό, Μαύρο |