5.146,00€ Original ΤΙΜΗ was: 5.146,00€.4.750,00€Η τρέχουσα τιμή είναι: 4.750,00€.
Το NBC 600 400 προσφέρει μοντέρνα, αποδοτική και οικονομική θέρμανση 4-11 kW που πληροί τα πρότυπα οικολογικού σχεδιασμού Ecodesign, εξασφαλίζοντας ελάχιστες εκπομπές ρύπων προς το περιβάλλον και υψηλότατη ενεργειακή απόδοση 84%.
Το Kratki NBC 600 400 αποτελεί τρίπλευρο ενεργειακό τζάκι ξύλου από χάλυβα. Διαθέτει ωφέλιμη ισχύ 4-11 kW, θερμική απόδοση 84%, συρόμενη και ανοιγόμενη πόρτα, καθώς και θερμοανθεκτικό κεραμικό κρύσταλλο, διακοσμημένο με μεταξοτυπία.
Έχει Ενεργειακή Κλάση Α+ και εσωτερική επένδυση με λευκά κεραμικά Termotec. Αποτελεί εξαιρετικά αποδοτικό τζάκι με χαμηλή κατανάλωση ξύλου και ελάχιστη εκπομπή ρύπων (0.08%). Με την κατάλληλη εγκατάσταση αποτελεί ιδανική λύση θέρμανσης για εσωτερικούς χώρους έως 110 m².
Πληροί τις απαιτήσεις του ευρωπαϊκού προτύπου οικολογικού σχεδιασμού Ecodesign 2022. Επιπλέον, υπακούει στους περιορισμούς του αυστηρού γερμανικού προτύπου BlmSchV 2, που καθορίζει τη μέγιστη επιτρεπτή εκπομπή μονοξειδίου του άνθρακα (CO) στο περιβάλλον.
| Βάρος | 235 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 67,6 × 55,5 × 147 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 9 kW |
| Θερμική απόδοση | 84% |
| Ενεργειακή κλάση | A+, ≥ 81% |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | 40 – 110 m² |
| Επένδυση θαλάμου καύσης | Λευκά κεραμικά Termotec |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø200 mm |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 192 °C |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.08% |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας & λευκά κεραμικά |
| Πόρτα | Συρόμενη & ανοιγόμενη |
| Πρόσοψη | Τριών όψεων, Τζάμι με μαύρο φινίρισμα |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 60 cm |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακό τζάκι ξύλου |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Πιστοποιήσεις | Ecodesign 2022 (ΕU 2015/1185), Energy Efficiency Index (EU 2015/1186), BlmSchV 2 Γερμανίας, CE (ΕU 305/2011) |