4.053,56€ Original ΤΙΜΗ was: 4.053,56€.3.740,00€Η τρέχουσα τιμή είναι: 3.740,00€.
Το Nadia 13 G Black προσφέρει μοντέρνα, αποδοτική και οικονομική θέρμανση 6-16.5 kW που πληροί τα πρότυπα οικολογικού σχεδιασμού Ecodesign, εξασφαλίζοντας ελάχιστες εκπομπές ρύπων προς το περιβάλλον και υψηλότατη ενεργειακή απόδοση 81%.
Το Kratki Nadia 13 G Black αποτελεί ίσιο ενεργειακό τζάκι από χάλυβα. Διαθέτει ονομαστική ισχύ 6-16.5 kW, θερμική απόδοση 81%, ανοιγόμενη και συρόμενη πόρτα, καθώς και θερμοανθεκτικό κεραμικό κρύσταλλο, διακοσμημένο με μεταξοτυπία.
Έχει Ενεργειακή Κλάση Α+ και εσωτερική επένδυση με μαύρα κεραμικά Termotec. Αποτελεί εξαιρετικά αποδοτικό τζάκι με ελάχιστη κατανάλωση ξύλου και ελάχιστη εκπομπή ρύπων (0.09%). Με την κατάλληλη εγκατάσταση αποτελεί ιδανική λύση θέρμανσης για εσωτερικούς χώρους έως 165 m².
Διαθέτει πιστοποιήσεις της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Συγκεκριμένα, πληροί τις απαιτήσεις του ευρωπαϊκού προτύπου οικολογικού σχεδιασμού Ecodesign 2022. Επιπλέον, υπακούει στους περιορισμούς του αυστηρού γερμανικού προτύπου BlmSchV 2, που καθορίζει τη μέγιστη επιτρεπτή εκπομπή μονοξειδίου του άνθρακα στο περιβάλλον.
| Βάρος | 284 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 101,7 × 156,7 × 47,8 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 13 kW |
| Θερμική απόδοση | 81% |
| Ενεργειακή κλάση | A+, ≥ 81% |
| Επένδυση θαλάμου καύσης | Μαύρα κεραμικά Termotec |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø200 mm |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 242 °C |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.09% |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας & μαύρα κεραμικά |
| Πόρτα | Συρόμενη & ανοιγόμενη |
| Πρόσοψη | Ίσιο, Τζάμι με μαύρο φινίρισμα |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 80 cm |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακό τζάκι ξύλου |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Πιστοποιήσεις | Ecodesign 2022 (ΕU 2015/1185), Energy Efficiency Index (EU 2015/1186), BlmSchV 2 Γερμανίας, CE (ΕU 305/2011) |