4.130,00€
Το MBO L BS G Black προσφέρει μοντέρνα, αποδοτική και οικονομική θέρμανση 7-19 kW που πληροί τα πρότυπα οικολογικού σχεδιασμού Ecodesign, εξασφαλίζοντας ελάχιστες εκπομπές ρύπων προς το περιβάλλον και υψηλότατη θερμική απόδοση 83%.
,
Κωδικός: MBO/L/BS/G/BLACK
GTIN:
5901350032206
| Βάρος | 301 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 96,7 × 144 × 63,2 cm |
| Διαστάσεις πρόσοψης (Π×Υ×Β) | 86.9 × 51.0 × 53.4 cm |
| Διαστάσεις τζαμιού (Π×Υ×Β) | 78.2 × 43.8 × 44.6 cm |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακό τζάκι ξύλου |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας & μαύρα κεραμικά |
| Πρόσοψη | Αριστερή Γωνία, Τζάμι με μαύρο φινίρισμα |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 80 cm |
| Υλικό κατασκευής πρόσοψης | Χάλυβας & βαμμένο πυρίμαχο κεραμικό γυαλί |
| Πόρτα | Συρόμενη & ανοιγόμενη |
| Επένδυση θαλάμου καύσης | Μαύρα κεραμικά Termotec |
| Ενεργειακή κλάση | A+, ≥ 81% |
| Δείκτης Ενεργειακής Απόδοσης | 107.5 |
| Πιστοποιήσεις | Ecodesign 2022 (ΕU 2015/1185), Energy Efficiency Index (EU 2015/1186), BlmSchV 2 Γερμανίας, CE (ΕU 305/2011), Κατάλληλο για συστήματα ανάκτησης θερμότητας |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 15 kW |
| Ρυθμιζόμενη ωφέλιμη ισχύς | 7 – 19 kW |
| Θερμική απόδοση | 83% |
| Κατανάλωση | ≈ 3.5 kg/h με στεγνά ξύλα |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | έως 150 – 190 m² |
| Παροχή αέρα καύσεων | Αεροκουρτίνα, Βάση τζακιού, Πλάτη θαλάμου καύσης |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø200 mm |
| Ελάχιστη επιφάνεια εισαγωγής αέρα | ≥700 cm² |
| Ελάχιστη επιφάνεια εκτόνωσης αέρα | ≥900 cm² |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 239 °C |
| Ροή καυσαερίων | 14.7 g/s |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.09% |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Μέγιστο μήκος κορμών | 50 cm |
| Συνοδευτικά | Ενσωματωμένο κλαπέ εισαγωγής εξωτερικού αέρα, Επένδυση θαλάμου καύσης, Καπνοδόχος 360°, Κόφτης καυσαερίων, Οδηγίες χρήσης, Πυράντοχο γάντι, Ρυθμιζόμενα πόδια |
| Εγγύηση | 5 έτη |
| Άνοιγμα πόρτας | Προς τα δεξιά, Προς τα πάνω |
| Χρώμα | Μαύρο |