4.168,88€ Original ΤΙΜΗ was: 4.168,88€.3.840,00€Η τρέχουσα τιμή είναι: 3.840,00€.
Το Kratki MBM L BS G Black αποτελεί ενεργειακό τζάκι ξύλου από χάλυβα, δύο όψεων με αριστερή γωνία. Διαθέτει ονομαστική ισχύ 10kW με εύρος 4,5 – 12,5kW, θερμική απόδοση 81%, ανοιγόμενη και συρόμενη πόρτα από χάλυβα, και μοντέρνο θερμοανθεκτικό κεραμικό κρύσταλλο, διακοσμημένο με μεταξοτυπία.
Έχει ενεργειακή κλάση Α+ και εσωτερική επένδυση με μαύρα κεραμικά Termotec. Αποτελεί πολύ αποδοτικό τζάκι με πολύ χαμηλή κατανάλωση ξύλου (3,1 kg/h) και πολύ μικρή εκπομπή ρύπων (0,1%). Με την κατάλληλη εγκατάσταση αποτελεί ιδανική λύση θέρμανσης για εσωτερικούς χώρους έως 120 m².
Πληροί τις απαιτήσεις του ευρωπαϊκού προτύπου οικολογικού σχεδιασμού Ecodesign 2022. Επιπλέον, υπακούει στους περιορισμούς του αυστηρού γερμανικού προτύπου BlmSchV 2, που καθορίζει τη μέγιστη επιτρεπτή εκπομπή μονοξειδίου του άνθρακα (CO) στο περιβάλλον.
| Βάρος | 244 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 83,7 × 54,6 × 126,9 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 10 kW |
| Θερμική απόδοση | 81% |
| Ενεργειακή κλάση | Α |
| Επένδυση θαλάμου καύσης | Μαύρα κεραμικά Termotec |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø200 mm |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 235 °C |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.10% |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας & μαύρα κεραμικά |
| Πόρτα | Συρόμενη & ανοιγόμενη |
| Πρόσοψη | Αριστερή Γωνία, Τζάμι με μαύρο φινίρισμα |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 70 cm |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακό τζάκι ξύλου |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |