4.227,16€ Original ΤΙΜΗ was: 4.227,16€.3.900,00€Η τρέχουσα τιμή είναι: 3.900,00€.
Το Amelia P BS Deco προσφέρει μοντέρνα, αποδοτική και οικονομική θέρμανση 10–25 kW που πληροί τα πρότυπα οικολογικού σχεδιασμού Ecodesign, εξασφαλίζοντας χαμηλές εκπομπές ρύπων προς το περιβάλλον και πολύ υψηλή θερμική απόδοση 80%.
Το Kratki Amelia P BS Deco αποτελεί δεξί γωνιακό ενεργειακό τζάκι ξύλου από χυτοσίδηρο, δύο όψεων με δεξιά γωνία. Διαθέτει ρυθμιζόμενη ωφέλιμη ισχύ 10–25 kW με θερμική απόδοση 80%, ανοιγόμενη πόρτα από χάλυβα με άνοιγμα προς τα δεξιά και πυρίμαχο κεραμικό τζάμι με μαύρο φινίρισμα περιμετρικά σε μαύρο χαλύβδινο πλαίσιο.
Amelia PF ίσιο με μαντεμένια πρόσοψη
Amelia Deco ίσιο με μοντέρνα πρόσοψη
Amelia G ίσιο με συρόμενη πόρτα και μοντέρνα πρόσοψη
Amelia L BS Deco αριστερή γωνία με μοντέρνα πρόσοψη
Amelia L BS G αριστερή γωνία με συρόμενη πόρτα
Amelia P BS G δεξιά γωνία με συρόμενη πόρτα
| Βάρος | 211 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 82,3 × 106,5 × 52,4 cm |
| Διαστάσεις πρόσοψης (Π×Υ×Β) | 78.9 × 62.3 × 48.5 cm |
| Διαστάσεις τζαμιού (Π×Υ×Β) | 74.5 × 52.7 × 44.5 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακό τζάκι ξύλου |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χυτοσίδηρος |
| Πρόσοψη | Δεξιά Γωνία, Τζάμι με μαύρο φινίρισμα |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 80 cm |
| Υλικό κατασκευής πρόσοψης | Χάλυβας & βαμμένο πυρίμαχο κεραμικό γυαλί |
| Πόρτα | Ανοιγόμενη |
| Ενεργειακή κλάση | Α |
| Δείκτης Ενεργειακής Απόδοσης | 106 |
| Πιστοποιήσεις | Ecodesign 2022 (ΕU 2015/1185), Energy Efficiency Index (EU 2015/1186), CE (ΕU 305/2011) |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 21 kW |
| Ρυθμιζόμενη ωφέλιμη ισχύς | 10 – 25 kW |
| Θερμική απόδοση | 79.9% |
| Κατανάλωση | ≈ 4.9 kg/h με στεγνά ξύλα |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | έως 210 – 250 m² |
| Παροχή αέρα καύσεων | Αεροκουρτίνα, Βάση τζακιού |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø200 mm |
| Ελάχιστη επιφάνεια εισαγωγής αέρα | ≥800 cm² |
| Ελάχιστη επιφάνεια εκτόνωσης αέρα | ≥1000 cm² |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 322 °C |
| Ροή καυσαερίων | 13.7 g/s |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.13% |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Μέγιστο μήκος κορμών | 50 cm |
| Συνοδευτικά | Δοχείο στάχτης, Ενσωματωμένο κλαπέ καπνοδόχου, Κόφτης καυσαερίων, Μετόπη, Οδηγίες χρήσης, Προφυλακτήρας ξύλων, Πυράντοχο γάντι, Ρυθμιζόμενα πόδια, Σχάρα |
| Εγγύηση | 5 έτη |
| Άνοιγμα πόρτας | Προς τα δεξιά |
| Χρώμα | Μαύρο |