3.970,00€
Το Kratki Zuzia PW 15 G W αποτελεί ενεργειακό τζάκι-λέβητα κλειστού δοχείου διαστολής, κατασκευασμένο από χάλυβα με βάση από χυτοσίδηρο. Διαθέτει ρυθμιζόμενη ωφέλιμη ισχύ 5-15 kW με θερμική απόδοση 81%, ίσια πρόσοψη και συρόμενη πόρτα με διακοσμημένο τζάμι. Πρόκειται για υδραυλικό τζάκι ενεργειακής κλάσης Α και αποτελεί κατάλληλη λύση για εσωτερικούς χώρους έως 120-150 m², πληρώντας τις απαιτήσεις των προτύπων οικολογικού σχεδιασμού Ecodesign 2022 και τους περιορισμούς του προτύπου BlmSchV 2, το οποίο καθορίζει τη μέγιστη εκπομπή μονοξειδίου του άνθρακα (CO).
| Βάρος | 235 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 81,8 × 54,9 × 114,4 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 12 kW |
| Μέση ισχύς νερού | 8 kW |
| Θερμική απόδοση | 81% |
| Ενεργειακή κλάση | Α, ≥ 81% |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | έως 150 – 180 m² |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø200 mm |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 255 °C |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.09% |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας & χυτοσίδηρος |
| Πόρτα | Συρόμενη & ανοιγόμενη |
| Πρόσοψη | Ίσιο, Τζάμι με μαύρο φινίρισμα |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακό τζάκι καλοριφέρ |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Χωρητικότητα νερού | 38 L |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 70 cm |