4.780,00€
Το Kratki MBA PW 17 W αποτελεί ενεργειακό τζάκι ξύλου καλοριφέρ κλειστού δοχείου διαστολής, κατασκευασμένο από χάλυβα. Διαθέτει ρυθμιζόμενη ωφέλιμη ισχύ 9-19.5 kW με θερμική απόδοση 86%, ίσια όψη και ανοιγόμενη πόρτα με ανθεκτικό κεραμικό κρύσταλλο, τυπωμένο με μεταξοτυπία.
Έχει ενεργειακή κλάση Α+ και εσωτερική επένδυση με λευκά κεραμικά Termotec. Αποτελεί κατάλληλη λύση για εσωτερικούς χώρους έως 170-195 m². Πληροί τις προϋποθέσεις των προτύπων Ecodesign 2022 και τους περιορισμούς του προτύπου BlmSchV 2, το οποίο καθορίζει τη μέγιστη εκπομπή CO.
| Βάρος | 314,5 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 83 × 47,9 × 139,5 cm |
| Κατασκευαστής | Kratki |
| Ωφέλιμη ονομαστική ισχύς | 17 kW |
| Μέση ισχύς νερού | 9 kW |
| Θερμική απόδοση | 83% |
| Ενεργειακή κλάση | A+, ≥ 81% |
| Επιφάνεια θερμικής κάλυψης | έως 170 – 195 m² |
| Επένδυση θαλάμου καύσης | Λευκά κεραμικά Termotec |
| Διάμετρος εξόδου καυσαερίων | Ø200 mm |
| Θερμοκρασία καυσαερίων | 201 °C |
| Εκπομπή CO (σε 13% O₂) | 0.09% |
| Υλικό κατασκευής εστίας | Χάλυβας & λευκά κεραμικά |
| Πόρτα | Ανοιγόμενη |
| Πρόσοψη | Ίσιο, Τζάμι με μαύρο φινίρισμα |
| Τύπος προϊόντος | Ενεργειακό τζάκι καλοριφέρ |
| Καύσιμο | Μπρικέτα ή στεγνό ξύλο (υγρασίας ≤20%) |
| Χωρητικότητα νερού | 47 L |
| Πλάτος πρόσοψης | ≈ 80 cm |